ZUS to nie MUS – spotkania dla przedsiębiorców

 

28 stycznia 2014 roku 40 przedsiębiorców wzięło udział w spotkaniu pt. „ZUS to nie MUS”, które odbyło się w Poznaniu. Uczestnicy poznali legalne i sprawdzone rozwiązania na to jak prowadząc taką działalność, jaką prowadzą i robiąc to, co obecnie robią, mogą mieć co miesiąc w kieszeni równowartość składki ZUS. Czy ich zdrowie może nadal być ubezpieczone? Czy kobiety będą mogły czuć się bezpiecznie, gdy zajdą w ciążę? Na te pytania odpowiedziały specjalistki w tym zakresie oraz założycielki biura rachunkowego ReduTax – Justyna Broniecka-Klim oraz Anna Lindner-Grim, obserwując zdumione ich wiedzą i kompetencją twarze uczestników. Po prelekcji miała miejsce sesja pytań od osób, które dzięki wykładowi podjęły decyzję o zmianie swojej sytuacji. Okazało się bowiem, że całkiem niepotrzebnie płacą ponad 1000 zł miesięcznie na składki ZUS, gdy istnieją opcje, aby tego nie robić i nadal świetnie funkcjonować w polskim świecie biznesu.

 

Część osób przyjechało na to spotkanie z innych miast, mając świadomość, że decyzja o przybyciu i wysłuchaniu wiedzy z tego szkolenia pozwoli im zaoszczędzić około 12.000 rocznie. Wystąpienie Justyny oraz Anny zakończyło się aplauzem oraz wyraźnym uznaniem i wdzięcznością ze strony słuchaczy.

 

Po tej godzinie w najprawdopodobniej w głowach przedsiębiorców pojawiło się pytanie – jeśli nie ZUS, to co? Uczestnicy szkolenia okazali są bowiem ludźmi o dużych ambicjach i marzeniach, i odpowiedzialnie myślą o swojej przyszłości. Dzięki wiedzy na spotkaniu ZUS to nie MUS nabrali świadomości, że tylko oni sami mogą zadbać o swoją finansową przyszłość. Okazało się, że w wieku, w którym przestaną mieć już ochotę i siły pracować będą mogli korzystać z takiej jakości życia, jakie obecnie mogą tylko obserwować obserwują u naszych zachodnich sąsiadów.

Mateusz Chłodnicki, współzałożyciel wydawnictwa Złote Myśli, przedsiębiorca i Senior Menager firmy Sentemo, przedstawił im wizję tego jak może wyglądać wysokość pieniędzy, które co miesiąc, do końca życia będą sami sobie wypłacać, o ile podejmą pewne kroki i decyzje już dziś. Powiedział, że istnieją rozwiązania, które umożliwią im wybudowanie kapitału wielopokoleniowego, co będzie miało nie tylko wpływ na ich własną rodzinę, ale także na polską gospodarkę. Zaraził ich ideą odpowiedzialności własnej oraz społecznej. Długie brawa, które otrzymał na koniec wystąpienia, potwierdziły fakt jak bardzo docenili wiedzę, którą się podzielił i jak bardzo zapragnęli raz na zawsze odmienić finansowe losy siebie i swoich potomków.

Marta Chłodnicka

 


Comments are closed.

© 2013-2014 ReduTax Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.