Konferencja 101% możliwości

12 czerwca w Poznaniu miało miejsce wydarzenie, w którym wzięło udział 170 przedsiębiorców, pragnących rozwijać swoje kompetencje z zakresu sprzedaży, budowania zespołu, bezpiecznego prowadzenia firmy, inwestowania, porażek oraz networkingu. Ideą 101% Możliwości, Ogólnopolskiej Konferencji Przedsiębiorczości było dostarczenie inspiracji odnośnie kierunku, w którym słuchacze chcieliby się rozwijać jako przedsiębiorcy oraz liderzy.

Jako pierwszy wystąpił Bartek Ślazyk, który w swojej prelekcji unaocznił wagę kontaktów biznesowych, pokazując w jaki sposób dawać oraz pryzmować wizytówki. Wydawać by się to mogło banalne, idzie za tym jednak głębsze przesłanie, co potwierdza słynna książka „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale’a Carnegie’ego. Wielu przedsiębiorców właśnie od Bartka po raz pierwszy dowiedziało się o co tak naprawdę chodzi w rozmowie z nowo poznanym biznesmenem oraz jakie odpowiednia rozmowa może przynieść korzyści w przyszłości. Wykład Bartka przyczynił się do otwartości zgromadzonych przedsiębiorców wobec siebie na przerwach między wystąpieniami. Część z nich nawiązała biznesowe relacje.

Następną osobą na scenie była Justyna Broniecka-Klim, która przekazała niezwykle cenne informacje dotyczące bezpiecznego prowadzenia firmy. Przekazała sposoby na to, aby jak najwięcej pieniędzy zostawało przedsiębiorcy w kieszeni, aby mógł je przeznaczyć na rozwój, marzenia, czy dalekosiężne plany. Złamała stereotypy dotyczące spółki z.o.o i zachęciła mnóstwo osób do tego, aby poważnie zastanowiły się nad taką formą działalności.

Po niej uczestnicy mieli możliwość posłuchania Mateusza Chłodnickiego, założyciela wydawnictwa Złote Myśli. Mateusz zachęcał do odpowiedzialnego podejmowania decyzji, patrzenia w przyszłość i odkładaniu części zarobionych w firmie pieniędzy na czarną godzinę. Dał do zrozumienia jak istotne jest aby przedsiębiorca pogłębiał swoją wiedzę o inwestowaniu.

Część uczestników przybyła na konferencję tylko po to, aby zobaczyć energetyczną i biznesowo doświadczoną Kamilę Rowińską, life i business coach, która swoje 45 minut wycisnęła jak cytrynkę. Przekazała ona słuchaczom najważniejsze czynniki prowadzące do tworzenia wspaniałego zespołu pracowników. Jej 13 letnie doświadczenie kierowania ludźmi (3.500 osób w zespole) i bycia najlepszą liderką w szwedzkiej firmie kosmetycznej, ujęło uczestników oraz spowodowało, że wyszli z pilnie zapisanymi notatkami. Kamila jest znana z podnoszenia energii i entuzjazmu na sali, co miało miejsce również w Poznaniu.

Po Kamili na scenie pojawił się Aleksander Sienkiewicz, prelegent National Achievers Congress, niezwykle ciepły człowiek, który posiada ogromną wiedzę z zakresu sprzedaży i psychologii. Jego słowa były inspirujące, pouczające, energetyczne. Olek otrzymał bardzo długie owacje, potwierdzające szereg pozytywnych emocji oraz jakość wiedzy, przekazanej podczas swojej mowy.

Ostatnią, długo wyczekiwaną postacią na scenie był Mariusz Szuba. Swoim profesjonalizmem, lekkością i zaraźliwym poczuciem humoru sprawił, że uczestnicy w zupełnie inny sposób spojrzeli na temat porażek nie tylko w biznesie, ale też i w życiu. Pokazał w jaki sposób tak naprawdę zdobywa się szacunek otoczenia i że jest to droga warta wysiłku. Istnieje duża szansa, że u osób, które miały możliwość wysłuchania Mariusza tego dnia, umiejętność radzenia sobie z potknięciami, będącymi nieodłącznym elementem procesu zwanym „biznes”, wzrosła dramatycznie. ”

Marta Chłodnicka

© 2013-2014 ReduTax Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.